ODPADY Zezwolenie na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Zezwolenie na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
1. Wniosek zgodny z art. 8 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 236 poz. 2008 z późn. zm.) – wzór w załączeniu.
2. Załączniki:

• kserokopia zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub kserokopia wypisu z KRS (poświadczona za zgodność z oryginałem),
  • kserokopia dokumentu wskazującego prawo do nieruchomości stanowiącej bazę techniczną (np.: akt własności, umowa dzierżawy, najmu, wypis z księgi wieczystej) (poświadczona za zgodność z oryginałem),
  • kserokopia umowy z przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów (poświadczona za zgodność z oryginałem),
  • zaświadczenie o braku zaległości podatkowych,
  • zaświadczenie o braku zaległości w płaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne.
  • kserokopia zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów komunalnych,
  • kserokopia dowodu opłaty skarbowej.

Za niniejsze zezwolenie pobiera się opłatę skarbową w wysokości 107 zł, zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635, z późn. zm.). Opłatę uiszcza się na konto:
Miejsce składania dokumentów:
Sekretariat Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej

• Rozpatrzenie wniosku;
  • Wydanie decyzji.
  • Termin – zgodnie z KPA – do jednego miesiąca od daty złożenia wymaganych dokumentów.

Odwołanie od decyzji służy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.
Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej
Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 236 poz. 2008 z późn. zm.)
W przypadku prowadzenia działalności bez wymaganego zezwolenia ukaranie następuje w trybie przepisów określonych w cytowanej wyżej ustawie.

Wniosek Pobierz DOC, 53 kB